Dziś jest czwartek, 06.05.2021, imieniny Judyty, Juranda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Finansowy » Aktualności » Konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 1.1.1 "Badania przemysłowe i prace rozwojowe"

Konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 1.1.1 "Badania przemysłowe i prace rozwojowe"

II_TIG_20-lat-logo_png-1-e1551947126721

Szanowni Państwo,

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe”, I oś priorytetowa: „Wsparcie prowadzenia prac B + R przez analizę” Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 - 2020.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Na projekty, które:

  • obejmują badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe;
  • mogą obejmować również prace przedwdrożeniowe;

Kto może składać wnioski?

  • przedsiębiorstwa,
  • konsorcja przedsiębiorstw (składające się z maks. 3 podmiotów),
  • konsorcja przedsiębiorstw i jednostek naukowych (składające się z maks. 3 podmiotów, w tym co najmniej jednego przedsiębiorstwa i jednej jednostki naukowej). Liderem jest zawsze przedsiębiorstwo.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu

Dofinansowanie dla przedsiębiorstwa na jeden projekt:  

  • 20 mln euro – jeżeli projekt obejmuje gł. badania przemysłowe;  
  • 15 mln euro – jeżeli projekt obejmuje gł. prace rozwojowe;  
  • 200 000 euro na prace przedwdrożeniowe – pomoc de minimis (wartość brutto pomocy łącznie z wartością innej pomocy de minimis przyznanej w okresie 3 lat podatkowych);   
  • 2 mln euro na prace przedwdrożeniowe – usługi doradcze dla MŚP. Całkowita wartość kosztów kwalifikowalnych projektu: projekty realizowane samodzielnie przez MŚP – od 1 mln PLN do 50 mln euro; pozostałe projekty– od 2 mln PLN do 50 mln euro.

Wnioski będzie można składać za pomocą systemu informatycznego NCBR. Logowanie możliwe będzie po wejściu na stronę internetową od 22 marca do maksymalnie 4 maja 2021 r. (do godz. 16:00).

Pytania dotyczące naboru wniosków można kierować na adres email: info@ncbr.gov.pl oraz pod numery tel.: +48 22 39 07 170; +48 22 39 07 191.

z poważaniem,

Konrad Górski

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.tig.turek.pl

 

materiał nadesłany                                                                                                        zamieściła: AZ


Pozostałe aktualności